Luty – 3 szczególne dni

wpis w: Bez kategorii | 0

W lutym przeżywamy trzy szczególne wydarzenia.
I. 11 lutego obchodziliśmy XXXI Światowy Dzień Chorego.
W fundacji „Z otwartym sercem…”im. Św. Józefa Sebastiana Pelczara, najważniejsi są właśnie chorzy, nasi schorowani mieszkańcy w Domu Opieki w Kamesznicy.
Każdego dnia jesteśmy z tymi, którzy cierpią i każdego dnia staramy się by to cierpienie było możliwie jak najmniejsze, a dzień stawał się pogodniejszy.
II. 16 luty coś dla ciała = tłusty czwartek
Ostatni czwartek przed Wielkim Postem, w Polsce w tym dniu dozwolone jest objadanie się do syta pączkami, faworkami i oponkami, zatem i my podtrzymaliśmy tę piękną tradycję.
III. 22 luty dzień ten jest przed nami – już za 2 dni zaczniemy duchowe przygotowanie do Wielkanocy.
Środa popielcowa, rozpoczyna czas Wielkiego Postu – szczególny czas nawrócenia i przemiany. Czas szczególnego wzrastania w miłości do Boga, do siebie i do bliźniego.