2012

Fundacja ? Z otwartym sercem?? przy współpracy z Domem Opieki im. Jana Pawła II w Kamesznicy zorganizowała dla podopiecznych tegoż domu pielgrzymkę do Sanktuarium w Licheniu.

Galeria pielgrzymka do Lichenia

29 czerwca 2012 odbyło się poświecenie nowo-wybudowanego skrzydła Domu Opieki im. Jana Pawła II w Kamesznicy.

Ze środków fundacji została częściowo wyposażona sala rehabilitacyjna w nowej części domu. Dzięki ofiarności ludzi dobrej woli, którzy wspierali fundację ? z otwartym sercem?? udało się zakupić nowy sprzęt dla Placówki Całodobowej Opieki Dom Opieki im. Jana Pawła II w Kamesznicy:

1). Aparat do wykonywania pola magnetycznego wyposażony w dwa całkowicie niezależne kanały terapeutyczne pozwalające na jednoczesną terapię dwóch pacjentów

magnetronik
Magnetronik

2).Aparat do elektroterapii przeznaczony do leczenia biopolarnymi prądami średniej częstotliwości i unipolarnymi prądami niskiej częstotliwości.

elektroforeza
Elektroforeza

3). Tablica do ćwiczeń manualnych

tablica-do-cwiczen-2
Tablica do ćwiczeń manualnych

4). Wanna do kąpieli wirowej kończyn dolnych, pozwalająca uzyskać efektywny hydromasaż uzyskiwany za pomocą strumienia wody o regulowanej sile i temperaturze poprzez szereg efektywnie rozmieszczonych dysz.

wirowka-2
Wirówka kończynowa

Ze środków finansowych został zakupiony również skórzany zestaw wypoczynkowy dla podopiecznych Domu Opieki im. Jana Pawła II w Kamesznicy.

swietlica

6 grudnia2012 fundacja ? z otwartym sersem?? zakupiła podarunki dla podopiecznych Domu Opieki im. Jana Pawła II w Kamesznicy. Radość na twarzach mieszkanek tego domu jest najpiękniejszym wyrazem wdzięczności dla wszystkich, którzy dzielą się z fundacją swoim ?groszem?.

Dzięki ofiarności ludzi wielkiego serca, którzy przekazali 1%
fundacji na realizację celów statutowych wspieramy osoby chore i niepełnosprawne.

Indywidualni podopieczni

logoFundacja ? Z otwartym sercem ??współpracuje również z Caritas Diecezji Bielsko- Żywieckiej przekazując gotowe artykuły spożywcze w ramach realizacji programu Dostarczanie Nadwyżek Żywności Dla Najuboższej Ludności UE, 2012 dla rodzin na żywiecczyźnie.
Dla tych rodzin Fundacja przygotowuje również pomoc materialną ze środków własnych.

Dnia 15 grudnia 2010 r. w szkole podstawowej w KamesznicyDSC06512
odbyło się ? zorganizowane przez naszą fundację ? szkolenie
?Choroba Alzheimera wyzwaniem współczesnej medycyny?.
W szkoleniu wzięło udział 25 osób.

Nasza fundacja wspomogła św. Mikołaja, który w tym roku ? jak zawsze 6 grudnia ? odwiedził pensjonariuszki naszego Domu Opieki.

Prócz tego udał nam się wesprzeć finansowo Annę Gołębiowską
i Bartłomieja Lichaja, którym nasza fundacja przekazała ?
z przeznaczeniem na rehabilitację ? odpowiednio ? 487 i 500 zł.DSC06448

Ach, co to był za festyn…

Dnia 1 sierpnia 2010 r. na stadionie w Milówce odbył się festyn organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury przy współpracy z Fundacją „Z otwartym sercem…” im. Św. Józefa Sebastiana Pelczara. Dochód z festynu przeznaczony został na rozbudowę Placówki Całodobowej Opieki, prowadzonej w Kamesznicy przez siostry sercanki.

SERCAŃSKIE DNI MŁODYCH (28 czerwca – 3 lipca 2010)

Już po raz drugi FzOŚ pokryła kilkorgu młodym (z rodzin wielodzietnych) część kosztów pobytu na SDM

6 XII 2009r. Św. MIKOŁAJA

To dzień szczególny dla nas wszystkich. Dzięki fundacji Panie z Domu Opieki im. Jana Pawła II w Kamesznicy otrzymały paczki od św. Mikołaja

12 IX 2009r. FESTYN

Tego dnia odbył się festyn na rzecz rozbudowy Domu Opieki w Kamesznicy któremu patronowała fundacja „Z otwartym sercem…”im. Św. Józefa Sebastiana Pelczara

Podczas festynu odbył się m.in. dla dzieci konkurs malarski – nagrody za najładniejsze prace sponsorowała fundacja.

7 VII 2009r. PIELGRZYMKA

W dniu 7 VII 2009r. odbyła się pielgrzymka po sanktuariach Podhala.

pielgrzymka